خانه » اخبار پرسپولیس » لیگ قهرمانان اسیا » العین امارات ۶- ۱ استقلال ، آبروریزی و حقارت فوتبال ایران در آسیا

العین امارات ۶- ۱ استقلال ، آبروریزی و حقارت فوتبال ایران در آسیا

استقلال سنگین‌ترین شکست نمایندگان ایران را در آسیا تجربه کرد، برای بار دوم شش‌تایی شد و البته آبروی فوتبال ایران را نزد اعراب و کل آسیا برد! نکته دیگر اینکه این تیم از نظر آمار هم به شدت بد کار کرد مالکیت توپ، تعداد و دقت پاس و حتی شوت به سمت دروازه استقلال حتی در حد لیگ های محلات هم نبود! چیزی که توان منصوریان را نشان داد؛ کسی که الان باید در رستوران های زنجیره ای اش در مناطق لوکس تهران باشد.

استقلال در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۲۳:۱۵ امشب (دوشنبه) در ورزشگاه بن زاید به مصاف العین امارات رفت و با نتیجه ۶ بر یک شکست خورد و در مجموع رفت و برگشت با نتیجه ۶ بر ۲ حذف شد. گل‌های این دیدار را لوکاس کایو (۲۷ و ۳۷)، عمر عبدالرحمن (۴۹، ۶۰)، لی مینگ (۵۶) و ناصر الشمرانی (۷۵) برای العین و کاوه رضایی (۸۳) برای استقلال به ثمر رساندند.

استقلال بازی پراشتباه و ضعیفی به نمایش گذاشت و سنگین‌ترین شکست تاریخ خود را پس از ۴۴ سال متحمل شد؛ حضور مگویان پشت سر کاوه رضایی برای مهار عمر عبدالرحمن هم از نکات عجیب بود که نتیجه عکس داشت.

استقلال که سال ۵۲ مقابل پرسپولیس ۶ گل دریافت کرد، پس از ۴۴ سال دوباره این تعداد گل را دریافت کرد.

دقایق حساس

دقیقه ۸ : ارسال عمر عبدالرحمن از روی ضربه ایستگاهی را پادووانی برگرداند و مجددا در برگشت ضربه محکم عبدالرحمن را رحمتی مهار کرد.

دقیقه ۱۳ : پاس زمینی برای شمرانی و ضربه این بازیکن را رحمتی به زیبایی مهار کرد.

دقیقه ۱۶ : ضربه خطرناک عبدالرحمان از زاویه بسته به شکلی خطرناک به بیرون رفت.

دقیقه ۱۸: پاس پشت دفاع فرشید باقری پادووانی را در آستانه موقیعتی خطرناک قرار داد اما گلر حریف توپ را جمع کرد.

دقیقه ۱۹ : حرکت خوب بازیکنان العین با ضربه محکم کایو به سمت دروازه استقلال رفت و با تیرک دروازه برخورد کرد و خوشبختانه راهی اوت شد

دقیقه ۲۲: حرکت دیدنی عمر عبدالرحمن با پاس این بازیکن به کایو همراه شد که ضربه این بازیکن با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه ۲۶( گل اول العین – کایو ) : پاس بازیکن کره ای العین روی نقطه پنالتی به کایو رسید و ضربه روی پای این بازیکن به گل اول العین تبدیل شد.

دقیقه ۳۲ ( گل دوم العین – کایو ) : پاس بلند بازیکن العین از میانه میدان به کایو رسید و این بازیکن با یک دریبل سرپا مهدی رحمتی را جا گذاشت و دروازه خالی را باز کرد.

دقیقه ۳۷: ضربه دیدنی الشمرانی از راه دور با واکنش دیدنی رحمتی راهی کرنر شد.

دقیقه ۴۶: فرصت تک به تک برای لی میونگ‌جو که با واکنش زیبای مهدی رحمتی راهی کرنر میشه.

دقیقه ۴۸ ( گل سوم العین – عبدالرحمان ) : سانتر روی دروازه استقلال با اشتباه پادوانی توپ به عبدالرحمان رسید و این بازیکن با یک تکل بلند توپ را به گل تبدیل کرد.

دقیقه ۵۵ ( گل چهارم العین – لی میونگ‌جو ) : فرصت برای بازیکن کره ای العین و ضربه محکم او گل چهارم العین را به ثمر می رساند.

دقیقه ۵۹ ( گل پنجم العین – عبدالرحمان ) : ضربه از پشت محوطه عبدالرحمان به گل پنجم العین تبدیل شد.

دقیقه ۷۴ ( گل ششم العین – شمرانی ) : ناصر الشمرانی در موقیعت تک به تک گل ششم را به ثمر رساند.

دقیقه ۸۳ ( گل اول استقلال – رضایی ) : ضربه کاوه رضایی از زاویه بسته دروزاه خالد عیسی را باز کرد تا استقلال در این بازی به گل برسد.

دقیقه ۸۵: ضربه پای چپ دیاکی از داخل محوطه جریمه استقلال باز هم با واکنش رحمتی رو به رو شد.

این شکست که مایه ننگ فوتبال ایران شده، بارها در رسانه ها و روزنامه های عربی و آسیایی بازتاب داشته و باید دید قدرت مافیایی بعضی افراد باعث ابقای آنها در استقلال و ادامه بازی‌های بی کیفیت و احساسی این تیم خواهد شد؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

پرسپولیس