خانه » اخبار پرسپولیس » بیشترین هوادار را در ایران کدام تیم دارد؟

بیشترین هوادار را در ایران کدام تیم دارد؟

بیشترین هوادار را در ایران کدام تیم دارد؟

سوالی که سالهاست در ذهن هواداران فوتبال است و البته همه یک پاسخ به آن می دهند! “پرسپولیس” اما آیا واقعا این چنین است؟ آیا پرسپولیس پر هوادارترین باشگاه فوتبالی در ایران است؟ و اگر است دلیل آن چیست؟ در ادامه همراه پرسپولیس لند باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

پرسپولیس تهران پرهوادارترین باشگاه فوتبالی در ایران و یکی از پرهوادارترین باشگاه های فوتبال در آسیا است

به گفته “فردا نیوز” از همان اوایل انقلاب طرفداران پرسپولیس بیشتر از استقلالی ها بودند و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، تغییر نام تاج به استقلال هم سبب نشد که مردم انقلابی تیم مردمی پرسپولیس را رها کنند. البته پس از درخشش استقلال در مسابقات آسیایی روز به روز بر تعداد هواداران این تیم افزوده می شد. به طوری که برخی از هواداران استقلال معتقدند که در سال های آینده هواداران استقلال بیش تر از پرسپولیس خواهند شد.

اقداماتی برای افزایش هواداران استقلال

اولین اقدام تغییر نام باشگاه از تاج به استقلال بود که البته نا کارآمد ترین آن هم بود؛ کاری که به عقیده بسیاری باعث می شد تا مردم انقلابی ایران طرفدار این باشگاه شوند.

دومین اقدام که دقیقا نمی توان نام آن را  اقدام گذاشت، تضعیف پرسپولیس در دو دهه که به شدت باعث ناکامی پرسپولیس چه در لیگ ایران و آسیا شد.

حمایت های رسانه ای بسیار زیاد، کمک های مالی و بسیاری موارد دیگر هم جزو اقدامات مربوطه می باشند.

با تمام اینها حتی در نظر سنجی های رسانه های ایرانی نیز پرسپولیس با اختلاف بالایی صدرنشین (از لحاظ تعداد هوادار) است.

گزارش های AFC

بر اساس گزارش های منتشر شده در وبسایت AFC می توان به طور قاطعانه ای گفت که پرسپولیس با اختلاف پرهوادارترین باشگاه فوتبالی در ایران است؛ همچنین AFC پرسپولیس را سومین باشگاه پرهوادار آسیایی می داند.

در گزارشی که AFC در فصل ۲۰۱۷ از تاریخچه ورزشگاه آزادی منتشر کرد،۴ رویداد از ۵ رویداد اشاره شده در آن مربوط به پرسپولیس بود! اشاره دیگر نیز مربوط به تیم ملی ایران بود.

در معرفی باشگاه پرسپولیس در فصل ۲۰۱۷ لیگ قهرمانان آسیا،  AFC پرسپولیس را غول تهران و پرهوادارترین باشگاه ایرانی می داند.

شبکه های اجتماعی

بازیکنان پرسپولیس حداقل ۷۰% محبوب تر از بازیکنان استقلال و سایر تیم های باشگاهی ایران می باشند (به طور میانگین) و این مورد حتی شامل پیشکسوتان و مربیان باشگاه نیز می شود؛ پیج های هواداری پرسپولیس جزو فعال ترین اکانت ها و پیج های هواداری فارسی می باشند.

برای مثال در تصویر بالا که متعلق به ۴ تا از محبوب ترین بازیکنان و پیشکسوتان ۲ تیم پرسپولیس و استقلال می باشد، مقایسه ای انجام دادیم که برای مثال علی کریمی بیش از ۲ میلیون دنبال کننده و هوادار در اینستاگرام دارد و خسرو حیدری ۴۲۲ هزار یعنی بسیار کمتر از علی کریمی!

حالا مهدی طارمی در برابر اسماعیلی اینجا کاملا تفاوت هواداران دو تیم مشخص می شود؛ جایی که بیش از یک و نیم میلیون پرسپولیسی طارمی را فالو کرده و اسماعیلی ستاره پایان سال استقلال فقط ۲۸۱ هزار دنبال کننده دارد!

آمار ارقام دو تیم در شبکه های اجتماعی اصلا قابل قیاس نیست و پرسپولیس با قدرت پرهوادارترین تیم ایران حتی در شبکه های اجتماعی می باشد.

نظرسنجی ها

در تمامی نظرسنجی های انجام شده توسط رسانه های عمومی که برای عموم مردم در دسترس هستند پرسپولیس با اختلاف از رقیب سنتی خود پیشی میگیرد به نوعی که حتی جوک هایی نیز ساخته شده که چند نمونه آن به این شکل است :

سوال : بهترین مهاجم جهان؟

۱-رونالدو

۲-مسی

۳- بازیکن نوجوانان پرسپولیس


نظرات مردم :

گزینه ۳ : ۷۸%  – گزینه ۲ : ۱۲% – گزینه ۱ : ۱۰%

حتی در سایت ها، برنامه نود، و بسیاری موارد دیگر نیز پرسپولیس صدرنشین بدون اما و اگر نظرسنجی ها از مردم است که نشان از محبوبیت بالای این تیم دارد.

اما دلیل محبوبیت بالای پرسپولیس چیست؟

۱- نام بسیار زیبا و دلنشین که برگرفته از تاریخ ایران و شکوه و عظمت ایرانیان است

۲- برند بسیار عالی

۳- کیفیت بالای بازیکنان و مربیان

۴- بازیهای زیبا و به یاد ماندنی

۵- تعداد بالای رسانه های هواداری

۶- قهرمانی های متعدد و افتخارات پرسپولیس

این مطلب در آینده بروزرسانی خواهد شد؛ تهیه شده توسط پرسپولیس لند

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

پرسپولیس